Fakro BDL L3, BDR L3, BVP L3, BXP L3

okna dachowe kolankowe

Produkt dostępny do zamówienia w oddziałach:

Parametry techniczne:

BDL L3

BVP L3

BXP L3

współczynnik USZYBY: 1,1 W/m2K 1,1 W/m2K 1,1 W/m2K
współczynnik UOKNA: 1,4 W/m2K 1,4 W/m2K 1,4 W/m2K
współczynnik Rw: 37 dB 37 dB 37 dB
zestaw szybowy: 4H - 16 - 33.1T  4H - 16 - 33.1T  4H - 16 - 33.1T
warstwa niskoemisyjna: + + +
zestaw szybowy wyp. gazem: + + +
szyba zewnętrzna hartowana: + + +
szyba zew. z powłoką łatwozmywalną Activ: + + +
szyba wewnętrzna laminowana (bezpieczna): + + +
lakierowanie drewna: dwukrotne dwukrotne dwukrotne 
uszczelki: dwie dwie dwie 
klamka: +

Charakterystyka

  • wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, dwukrotnie malowanego lakierem akrylowym;
  • nowa konstrukcja ramy okna i skrzydła;
  • innowacyjne okucia;
  • nowy podwójny system uszczelnienia okna;
  • obsługiwane za pomocą nowej klamki;
  • wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego;
  • zespolenie kolankowe montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z nowym kołnierzem uszczelniajacym, specjalnie opracowanym do nowej serii okien kolankowych.
  • 10 lat gwarancji.
 kolanko.jpg

Opis

Okna kolankowe B__ L3 przeznaczone są do montażu w ścianie pionowej na poddaszu (kolankowej) stanowiąc dodatkowy element "przedłużający" okno dachowe. Dzięki zastosowaniu tego typu okien poprawiamy doświetlenie pomieszczenia i zwiększamy pole widzenia. Okna kolankowe mogą być połączone z oknami dachowymi o dowolnej konstrukcji. Nowa seria okien kolankowych charakteryzuje się całkowicie nową konstrukcją ościeżnicy i skrzydła, innowacyjnymi okuciami oraz nowo zaprojektowaną klamką. Profile okna kolankowego idealnie komponują się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz z profilami w oknach dachowych FAKRO, stanowiąc wspólną linię wzorniczą. Zastosowane w konstrukcji okucia umożliwiają otwieranie okna kolankowego zarówno rozwiernie jak i uchylnie - identycznie jak w oknach pionowych. Nowe okna kolankowe wyposażone są jednokomorowy pakiet szybowy 4HS -14-33.1T z zewnętrzną szybą hartowaną z powłoką łatwozmywalną Activ i wewnętrzną ze szkła laminowanego (bezpieczną), co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo użytkowania okien.

Okno kolankowe BD_ L3 otwierane uchylnie i rozwiernie. Uchylenie skrzydła około 11cm, rozwarcie skrzydła do 90°. Zarówno funkcja uchylna jak i rozwierna obsługiwana jest za pomocą jednej klamki znajdującej się w bocznej części skrzydła. Tę wersję okna można zamknąć na kluczyk, który znajduje się w standardowym wyposażeniu. Okno może być otwierane na prawą stronę BDR L3 lub na lewą BDL L3.

Okno kolankowe BVP L3 otwierane uchylnie. Uchylenie skrzydła około 11 cm, klamka z zamknięciem na kluczyk znajduje się w górnej części skrzydła.

Okno kolankowe BXP L3 jest nieotwierane.

Opis

Etap budowy
Dachy

10 innych produktów w tej samej kategorii: